Proč mít na webu originální texty?

23. června 2011 v 17:58 | Michal Vaníček - Dvanaweb.cz
Písmo jako komunikační prostředek funguje již tisíce let. Moderní doba na tom nic nezměnila. Původní myšlenka stojící u zrodu, tedy zaznamenat mluvené slovo, se dále rozvinula. Psaný text je i dnes základní způsob, jak někomu něco sdělit, informovat, přimět ho k nějaké akci, apod. Je proto s podivem, že se stále setkáváme s webovými stránkami, kde se psaným projevem nikdo moc nezabýval.

Co má společného tvorba webových stránek a text? Před nedávnou dobou jsem řešil nabídku na webové stránky. Klient byl skálopevně přesvědčen, že psaný text je zbytečný, optimalizace pro vyhledávače také a že se vše vyřeší pěkným javascriptem. Po marném vysvětlování jsem uvedenou nabídku odmítl, nemohl jsem zaručit uspokojivé výsledky za vynaložené peníze. Klient si nedal vysvětlit, že originální text popisující produkt či obor činnosti je pro lidi i vyhledávače atraktivní. Prázdné stránky bez obsahu, pouze s obrázky, mohou těžko připadat vyhledávacím robotům zajímavé, proto je také těžko zařadí na přední místa ve výsledcích vyhledávání…

V současné době je na originální text webových stránek kladen stále větší důraz. Vyhledávací roboti mají ve svých databázích spoustu knih a tak dobře vědí, jak vypadá a jakou strukturu či rytmus má dobře napsaný text. Jistě, někdo možná namítne, že texty na webu se nepíší pro vyhledávače, ale pro lidi. Tak to samozřejmě je, ale pokud se vaše stránky na určitá klíčová slova nezobrazí na předních místech ve výsledcích vyhledávání, těžko se na takové stránky dostanou i návštěvníci. Potom musíte návštěvnost dohánět reklamními kampaněmi, což předpokládá stálé vynakládání určitých finančních prostředků.

Dobře napsaný text a současně provedená optimalizace webových stránek je prvním krokem k úspěšnému webu. Tato investice se vám neztratí, naopak je prvním krokem k dalšímu zlepšování webových stránek a plánování reklamních kampaní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vit Kouba Vit Kouba | E-mail | Web | 25. ledna 2012 v 11:01 | Reagovat

Originální text!!!!
Už se nikdo nezajímá o to jak žít zde dobře, ale jenom o to jak přežít v krizi, krize nabírá na síle každým dnem a ten kdo si to jasně neustále neuvědomuje je nejspíše pod silným vlivem drogy, nebo nějaké dezinformační ideologie. Politici a informační systém mohou snadno lhát, ale čísla v nás a okolo nás nemohou lhát, pokut umíte počítat tak si snadno spočítáte jaký je váš ekonomický příkon a jaký je od vás za to zde požadován pracovní výkon.
Začínáme se podobat nájemným vojákům ve snaze přežít krizi a nasazujeme do krutého boje s krizí poslední naše tělesné a duševní rezervy, na bojišti o potřebné hodnoty leží mnoho těch, co byli námi eliminováni a my víme, že nebude trvat dlouho a budeme zde i my ležet jako ubožáci, které krize nemilosrdně eliminovala. Stávají se z nás bezcitné a bezcharakterní válečné automaty, co jenom plní složité nebezpečné úkoly, bez ohledu na naše duševní a tělesné zdraví a naše nejnutnější existenční potřeby.
Náš život zde již nemá žádnou koncepci, jde jenom o to přežít v krizi, o nic jiného zde již nejde. Konzumujeme neustále jedovaté chemické návykové látky, abychom nějak dokázali přežít v této hluboké krizi, naše tělo se stává jedovatou toxickou skládkou a naše duše je plná duševních jedů, protože konzumujeme mnoho jedovatých návykových myšlenek z válečného prostředí, kde žijeme.
Nikdo si zde nemůže být ničím jistý, fanatičtí teroristé používají; jedy, bomby, viry, dezinformace, podvody, atd. nebo jenom z nudy střílí druhé ve velkém, pomocí střelných zbraní. Nejde zde o pesimismus ale o realismus, to že budete unikat do jiné reality pomocí; snů, hudby, drog, dezinformací, atd. to není řešení, je to jenom ubohá zbabělost si přiznat realitu, ve které jde jenom o to jak přežít v krizi.
Co mě nezabije, to mě posílí, neustále vás systém bude srážet na dno, okolí bude neustále čekat na vaší malou chybu, aby vás mohlo eliminovat, lásku zde nikde již nenajdete, zato nenávist je, jako náš stín před kterým nikdo neunikne. Díky bohu se smát sobeckým sviním mohu, tak to je že ten druhý sobecká svině je.
O_O  :D  ???  [:tired:]  :-x  8-)

2 Michal Vaníček Michal Vaníček | E-mail | 25. ledna 2012 v 13:37 | Reagovat

Díky za názor! Co dodat..? Tyto věci se nás bytostně dotýkají a je potřeba o nich přemýšlet...

3 Vit Kouba Vit Kouba | E-mail | Web | 3. února 2012 v 11:19 | Reagovat

Já zvoním, zvedni mě, tak mě kurva už konečně zvedni, kdo má pořád tady jako tupý hovado zvonit!
Tady firma GVKB jak vám mohu pomoci?
Kdo má čekat na to, než to konečně zvedneš, koukej mě rychle vytvořit ABSOLUTNO, nemám, moc času.
Až budu, mít na mém bankovním kontě, od tebe peníze dle tabulek u zakázek, tak začnu teprve makat, zadarmo ani kuře nehrabe, blbečku.
Zaplatím až po dodání, kde mám záruku, že vytvořené ABSOLUTNO bude takové, jaké potřebuji.
Nejsem charitativní sociální ústav, abych makal a potom se modlil, že mi nějaký blbeček zaplatí, pokud se ti to nelíbí, najdi si nějakého naivního blbečka, který ti to zkurvený ABSOLUTNO, udělá bez zálohy.
Já chci slevu 50%, je krize a musíme snižovat drasticky náklady na investice.
Blbečku podívej, 50% je moc, mohu ti dát jenom 30% slevu, je mi líto i já jsem v hluboké krizi.
No dobrá tak se tedy dohodneme na těch 40% slevy, ale bude zachovaná garantovaná kvalita a záruka produktu.
Nejsou peníze, není láska, to si už blbečku konečně uvědom, nebude logicky zachovaná garantovaná kvalita a záruka produktu pokud zde bude sleva 40%, pokud se ti to nelíbí, můžeš zase dlouho hledat marně nějakých naivního ubožáka, na kterém bys mohl snadno parazitovat.
Nejradši bych si to zkurvený ABSOLUTNO udělal sám, ale to bych se dopustil ekonomického zločinu a byl bych okamžitě automaticky eliminován z centrálního systému, to je zkurvenej centrální systém, ve kterém musím existovat.
Blbečku, brečíš na blbém hrobě, ber to jak to je, pošli chechtáky na moje konto a já začnu konečně makat na tvorbě ABSOLUTNA.
Co to má znamenat, že budete sedmý den po stvoření ABSOLUTNA celý den odpočívat, a to já mám vám jako zaplatit?
Máme blbečku svoje odbory a podle nich máme nárok si sedmý den odpočinout, je napsané ostatně i ve smlouvě dole malými písmeny.
Ten Adam a ta Eva nejsou optimalizováni, je v nich veliké množství chyb, to je podraz.
Blbečku to není žádný podraz, to je ta tvoje zkurvená sleva 40%, jsi nenažraná veliká svině, která se snaží napakovat na ubohé dělnické pracující třídě a tak okrádá centrální systém, při zadávání zakázek, aby se měla jako svině v žitě, díky svojí vysoký politický funkci ve vládě.
Kdybys, byl na mém místě, blbečku, dělal bys to samý, jenom mi závidíš to, že jsem byl větší svině než jsi ty.
Ano chtěl bych pochopitelně taky slevu na to ABSOLUTNO, ale spokojil bych se jenom s 10%, protože bych byl skromný a neutrácel bych za děvky a drogy tolik chechtálků.
To snad moje soukromá věc, jak naložím s tím, co získám ze státních zakázek, já se tě taky neptám na to, jestli jsi věrný svojí manželce.
Jsem nevěrný svojí manželce, protože chodím za tvojí manželkou, právě leží tvoje manželka v mojí posteli, chceš jí k telefonu.
Ahoj miláčku jak se máš.
Ty čubko, jak je to možný že mě podvádíš s dělnickou ubohou třídou, to si nemůžeš už najít někoho, kdo je na úrovni, kdyby to prasklo, měl bych z ostudy kabát.
To je miláčku velmi těžký, odolat takovému mladému krásnému fešáčkovi, ti co jsou podle tebe na úrovni v posteli, za nic nestojí a já jsem mladá a musím si užit, s tebou je to doma o ničem, pořád jsi unavený a myslíš jenom na politiku a peníze, doufám, že nebudeš sobecky sprostě okrádat mého milence a dorovnáš těch 40%, o které jsi mého milence okradl.
Pokud ten tvůj milenec dá to ABSOLUTNO do perfektního stavu, tak mu těch 40% doplatím, to ti miláčku slibuji.
Váš hovor byl ministrem bohužel přerušen, jakmile to bude možné, bude váš hovor s ekonomickým ministrem, v centrálním systému, zase obnoven.
Kam odcházíš miláčku.
Musím dodělat rychle a správně tu zkurvenou optimalizaci u toho Adama a Evy, potřebuju peníze, mám už dluhy, protože platím na děti veliké alimenty, a nemůžu si dovolit, užívat si jenom božský orgasmus s tebou v posteli.

O_O  [:tired:]  :D  ???  :-!  :-|  :-P  :-x  :-?  8-)  8-O  :-D  ;-)  :-(  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama